Podstawy

galernik

Poznaj naszą linię podstawowych, ale potężnych utrwalaczy zdjęć. Te narzędzia często znajdują się na szczycie listy zmian, do których należy przejść. W PicMonkey znajdziesz je wszystkie w zakładce Edycje.

Gorąca wskazówka: gdy masz już mokre stopy od podstawowej edycji zdjęć, możesz również użyć przycisku Dopasuj automatycznie w sekcji Podstawowe edycje, aby natychmiast edytować obraz. Jeśli nie jesteś zadowolony z wyglądu lub wolisz zrobić to sam, po prostu kliknij Cofnij na dolnym pasku narzędzi.

Przyciąć

Kadrowanie i zdjęcia to całkowicie BFF, prawdopodobnie dlatego, że kadrowanie to najszybszy sposób na usunięcie rozpraszających elementów obrazu i poprawę kompozycji. Narzędzie Kadrowanie w sekcji Edycja płótna ułatwia przycinanie do określonych wymiarów, skalowanie zdjęcia i poprawianie jego wyglądu.

Wyprostować

Niezależnie od tego, czy aparat odwrócił obraz, czy jest tylko lekko przekrzywiony, możesz to szybko naprawić za pomocą uchwytu obracania u góry obrazu. Użyj suwaka Prostowanie w narzędziu Obróć w obszarze Edycja na kanwie, aby dokonać drobnych korekt, lub kliknij strzałki, aby wykonać całkowite odwrócenie.

Narażenie

Napraw niedoświetlone lub prześwietlone zdjęcie za pomocą tego narzędzia. Brightness dostosowuje ogólną ekspozycję, Highlights rozjaśnia lub przyciemnia jasne tony, Mid Tony działa na tych nie tak jasnych, ale nie tak ciemnych tonach, Shadows sprawia, że ​​ciemne tony są jaśniejsze lub ciemniejsze, a Kontrast dostosowuje różnicę między twoje jasne i ciemne tony.

Nasycenie

Nasycenie określa intensywność kolorów. Żywy i jasny lub subtelny i wyblakły, po prostu dostosowując suwak Nasycenie w Kolorach.

Wyostrzyć

Wyostrzanie ma związek z definicją linii i sprawia, że ​​drobne szczegóły są bardziej widoczne. Istnieje kilka najlepszych praktyk dotyczących wyostrzania: przybliżaj (co najmniej o 100 procent), aby dobrze zorientować się, co dzieje się z obrazem po dostosowaniu suwaków Siła i Czystość, ponieważ nadmierne wyostrzenie może sprawić, że obraz będzie wyglądał ziarnisty. Aby uzyskać najlepsze wyniki, wyostrz ostatni element w swoim zestawie edycyjnym.

Bez względu na to, jak świetnie wygląda temat Twojego zdjęcia, możesz użyć narzędzi do retuszu, aby je poprawić. Pierwszą zasadą retuszu (nie, nie jest to „nie mówić o retuszu”) jest to, aby nie przesadzać, w przeciwnym razie obiekt może wyglądać jak hybryda kosmity/lalki/klauna. Chociaż z pewnością możesz osiągnąć ten wygląd, jeśli naprawdę, naprawdę tego chcesz, uważamy, że używanie tych narzędzi do subtelnej, naturalnej edycji działa najlepiej. Listę fotoperfektorów znajdziesz na karcie Retusz.

Wśród wielu narzędzi PicMonkey są:

  • Wybielanie zębów
  • Naprawa skazy
  • Rozjaśnianie oczu
  • Natryskiwacz
  • Środek do usuwania zmarszczek

Pamiętaj, aby dostosować rozmiar pędzla i suwaki Fade, aby uzyskać naturalny wygląd.