Edycja zdjęć

galernik

Sesja zdjęciowa to dopiero pierwsza połowa tworzenia świetnego wizerunku. Doświadczony edytor zdjęć może zrobić dobry obraz RAW i użyć niezliczonych technik, aby stworzyć oszałamiające zdjęcie końcowe. Przetwarzanie końcowe może ulepszyć to, co zrobiłeś, i stworzyć efekty, które nie zawsze są możliwe w studiu.

Dotyczy to zwłaszcza fotografii produktów e-commerce, która może wydawać się kreatywnie ograniczająca. Ciekawi Cię post-processing i jak możesz go wykorzystać do usprawnienia swojego biznesu?

Odśwież definicję edycji zdjęć i dowiedz się, czym jest edytor zdjęć i jak włączyć edycję zdjęć do swojej firmy.

Co to jest edycja zdjęć?

Edycja zdjęć to czynność zmiany obrazu. Ale to nadmierne uproszczenie tematu, który może być złożony i wykorzystuje różne metody i narzędzia.

Na przykład niektóre techniki edycji zdjęć są wykonywane ręcznie, podczas gdy inne są wykonywane za pomocą zautomatyzowanego oprogramowania. Niektóre edytowanie zdjęć odbywa się nawet w trybie offline, na rzeczywistych zdjęciach, plakatach lub innych drukowanych materiałach.

Inne warunki dotyczące edycji zdjęć:

  • Edytowanie obrazu
  • Przetwarzanie końcowe
  • Obróbka obrazu/zdjęć
  • Photoshop
  • Poprawa obrazu/zdjęć

Znaczenie edycji zdjęć

Edycja pomaga uzyskać najlepszy możliwy obraz, jak najbardziej zbliżony do tego, co wyobrażałeś sobie podczas robienia zdjęcia (lub być może lepiej). Fotografowie niszowi mogą doskonalić i podkreślać swój osobisty styl. W przypadku firm edycja pomaga w budowaniu marki cementu.

Edycja zdjęć jest szczególnie ważna dla firm e-commerce. Jakość obrazu bezpośrednio wpływa na opinię ludzi o produkcie i sprzedaży. Badania potwierdziły, że wysokiej jakości obrazy przewyższają standardowe (lub gorszej jakości) obrazy, a zwiększenie liczby obrazów wysokiej jakości pomaga budować zaufanie konsumentów i zwiększa współczynniki konwersji.

Jakie są rodzaje edycji zdjęć?

Istnieje wiele sposobów na edycję zdjęcia — niektóre proste, inne bardziej skomplikowane.

Większość ludzi może samodzielnie wymyślić proste techniki edycji zdjęć – choć wymaga to czasu i cierpliwości. Bardziej złożone korekty mogą wymagać dedykowanego oprogramowania lub wyszkolonego profesjonalnego edytora.

Co to jest edycja pikseli?

Edycja pikseli lub edycja na poziomie pikseli polega na zmianie obrazu na poziomie pikseli. Ponieważ zmieniasz same piksele, zmienia to również trwale plik obrazu. Dlatego edycja pikseli jest uważana za destrukcyjną formę edycji zdjęć, ponieważ nie jest tak łatwo cofnąć zmiany i przywrócić oryginalny plik.

Edycja pikseli umożliwia dokonywanie niezwykle szczegółowych edycji i wykonywanie pewnych funkcji, których nie można wykonać podczas parametrycznej edycji obrazu (na przykład trybów kolorów CMYK).

Co to jest parametryczna edycja obrazu?

Edycja parametryczna obrazu (PIE) nie zmienia pikseli obrazu. Zamiast tego te zmiany są rejestrowane jako zestaw kroków, które należy wykonać, aby uzyskać ostateczny wygląd. Jest to więc nieniszczący tryb edycji zdjęć. Jednak PIE nie zawsze pozwala na wszystkie rodzaje edycji.

Co to jest profesjonalny edytor zdjęć?

Osoba, która edytuje obrazy, może być osobą samozatrudnioną, wynajętą ​​przez zewnętrzną firmę lub agencję albo może pracować wewnętrznie. Istnieje wiele możliwych tytułów pracy dla edytora zdjęć, w tym między innymi edytor zdjęć cyfrowych, projektant graficzny lub dyrektor artystyczny.

Zazwyczaj edytorzy zdjęć specjalizują się w określonych branżach, podobnie jak fotografowie. Na przykład fotografia nieruchomości, artykuły redakcyjne i produktowe mają swój własny zestaw trendów i zawiłości. Redaktorzy, którzy koncentrują się na obrazach e-commerce, wiedzą, jak sprawić, by produkty się wyróżniały.