Opanowanie 5 podstawowych narzędzi

Wszyscy lubimy robić zdjęcia tego, co kochamy, ale jak zamienić te codzienne wspomnienia w profesjonalnej jakości zdjęcia, które można podziwiać przez wiele lat? Na szczęście edytor zdjęć BeFunky sprawia, że ​​jest to proste. Dzięki szerokiej gamie łatwych w użyciu narzędzi do edycji zdjęć każdy może tworzyć piękne obrazy bez specjalnych umiejętności lub wiedzy technicznej.

Najczęstszą przeszkodą jest jednak wiedza, od czego zacząć. Mając tak wiele narzędzi do edycji zdjęć na wyciągnięcie ręki, których powinieneś używać iw jakiej kolejności? Łatwo się przytłoczyć.

Przyciąć zdjęcie

Pierwszym krokiem jest zawsze przycinanie zdjęć, ponieważ nie chcesz tracić czasu na edycję części obrazu, których nawet nie zachowasz. Ale czym właściwie jest kadrowanie? Pomyśl o tym w ten sposób: gdy chcesz włożyć do portfela zdjęcie ukochanej osoby, często przycinasz je, aby najważniejsza część zdjęcia była widoczna. Usuwasz niechciane części obrazu, aby upewnić się, że wygląda jak najlepiej!

Istnieje wiele powodów, dla których warto przyciąć obraz. Kadrowanie może usunąć niepożądane szczegóły ze zdjęcia, poprawić ogólną kompozycję zdjęcia lub zmienić jego proporcje. Niepożądane szczegóły obrazu to wszystko, czego nie chcesz na swoim zdjęciu. Może to być również coś, co może rozpraszać widza (tj. osobę, która zabłąkała się w róg ujęcia). Po prostu użyj narzędzia do przycinania, aby przyciąć je z obrazu!

Z drugiej strony kompozycja odnosi się do sposobu, w jaki kadrowałeś lub ustawiłeś ujęcie. Co uchwyciłeś na pierwszym planie, w środku lub w tle? Czy obiekt znajduje się w centrum obrazu, czy z boku? Pomyśl o narzędziu do przycinania jako niewidzialnej ramce, która przyciąga wzrok widza na to, co najważniejsze. Zrób to, a Twoja kompozycja będzie na miejscu!

Zmiana rozmiaru obrazu

Opcja zmiany rozmiaru obrazów to kolejne niezbędne, ale potężne narzędzie do edycji zdjęć. Być może zastanawiasz się, dlaczego miałbym chcieć zmienić rozmiar mojego zdjęcia? Kamery to zaawansowane narzędzia, które rejestrują obrazy zawierające miliony pikseli. Może to spowodować wzrost rozmiaru pliku, więc jeśli chcesz użyć swojego obrazu w Internecie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie musiał zostać zmniejszony, aby pomyślnie przesłać. Platformy takie jak Facebook automatycznie dostosują obrazy do preferowanego rozmiaru, obniżając zarówno rozdzielczość (szczegóły, jakie zawiera obraz), jak i jakość zdjęcia. Aby mieć kontrolę nad tym, jak wygląda Twój obraz, dobrze jest samodzielnie zmienić rozmiar za pomocą naszego Edytora zdjęć.

Oto jednak rzecz: ludzie często mylą zmianę rozmiaru z przycinaniem i nie wiedzą, którego użyć i kiedy. Podczas gdy przycinanie usuwa części obrazu, zmiana rozmiaru nie. Po prostu zmienia wymiary zdjęcia, aby było większe lub mniejsze. Przycinanie może być używane w połączeniu ze zmianą rozmiaru obrazów, aby pomóc Ci uzyskać dokładny rozmiar wydruku, którego szukasz.

Zrozumienie ekspozycji

Termin „ekspozycja” często pojawia się w fotografii, ale co to znaczy? Mówiąc prościej, chodzi o to, jak ciemny lub jasny jest Twój obraz po przechwyceniu przez Twój aparat. Jednak uzyskanie tego od samego początku może być trudne. Sprowadza się to do idealnej harmonii między przysłoną, ISO i czasem otwarcia migawki. Innymi słowy, ile światła wpuszcza aparat, czułość czujnika aparatu na to światło i czas ekspozycji. Oto dobra wiadomość: jeśli nie jesteś z tego zadowolony, możesz łatwo dostosować to za pomocą narzędzia Ekspozycja w edytorze zdjęć BeFunky. Pozwala zmienić 5 elementów związanych z ekspozycją, w tym jasność, kontrast, światła, cienie i światło wypełniające. Każdy z nich wyjaśniłem poniżej!

Wyostrz obraz

Wyostrzanie zdjęć zapewnia im wyrazistość i kontrast, których potrzebują, aby wyglądały niesamowicie. Narzędzie wyostrzania BeFunky poprawia kontrast wzdłuż krawędzi obrazu, aby naprawdę je wyeksponować. Alternatywnie oferujemy również narzędzie Smart Sharpen. Jest to oparte na „inteligentniejszym” algorytmie, który pozwala uwydatnić tylko niektóre krawędzie zdjęcia, które najbardziej tego potrzebują. Sprytny!

Słowo ostrzeżenia: wskazówka, aby uzyskać idealnie ostre zdjęcie, to nie przesadzaj! Zbyt duże zwiększenie ostrości może spowodować pikselację i niepożądaną ziarnistość. Ważne jest również, aby podczas dostosowywania ostrości wyświetlać obraz w jego dokładnym (100%) rozmiarze. Chcesz mieć pewność, że robisz to dobrze. Jesteśmy teraz w domu!

Nasycony kolor

Jeśli nie wiesz, czym jest nasycenie, w zasadzie określa ono intensywność kolorów. Po zwiększeniu nasycenia dodawane są wyższe tony spektrum kolorów, dzięki czemu kolory są bardziej żywe. Z drugiej strony zmniejszenie nasycenia dodaje do obrazu niższe kolory widma, przez co jego kolory wydają się bardziej matowe.