Edycja pikseli

Jaka jest definicja edycji pikseli?

Edycja pikseli, znana również jako edycja na poziomie pikseli, polega na modyfikowaniu obrazu na poziomie pikseli. Ponieważ zmieniasz piksele, plik obrazu zostanie trwale zmieniony. Ponieważ usunięcie modyfikacji i odzyskanie oryginalnego pliku nie jest tak proste, edycja pikseli jest uważana za destrukcyjną metodę edycji obrazu.

Edycja pikseli umożliwia dokonywanie niezwykle precyzyjnych korekt i wykonywanie czynności, których nie jest w stanie wykonać parametryczna edycja obrazu (na przykład tryby kolorów CMYK).

Co to jest parametryczna edycja obrazu i jak to działa?

PIE (parametryczna edycja obrazu) nie zmienia pikseli obrazu. Zamiast tego te korekty są dokumentowane jako seria działań mających na celu uzyskanie pożądanego rezultatu. W rezultacie jest to nieniszcząca metoda fotomodyfikująca. Z drugiej strony PIE niekoniecznie dopuszcza wszystkie formy modyfikacji.

Wiele firm proponuje rozpoczęcie od PIE, a następnie dopracowanie końcowych szczegółów za pomocą edycji pikseli.

Fotografowanie i edycja produktów

Przetwarzanie końcowe jest prawie zawsze wymagane lub korzystne w przypadku zdjęć produktów. Spójność jest jedną z najważniejszych rzeczy do zapamiętania, zwłaszcza jeśli pracujesz nad różnymi towarami dla tej samej firmy lub dajesz różne rodzaje zdjęć tego samego produktu.

Wizualizacja pomaga w marketingu i sprzedaży przedmiotów, ale musisz zastanowić się, gdzie obraz zostanie wykorzystany. Czy jest to katalog drukowany, reklama, strona eCommerce czy media społecznościowe? Zdjęcie na białym tle będzie wymagało zupełnie innej edycji niż obraz reklamy na Facebooku. Najprawdopodobniej będziesz bardziej pomysłowy ze swoimi obrazami reklamowymi.

Jaka jest funkcja profesjonalnego edytora zdjęć?

Osoba edytująca zdjęcia może być samozatrudniona, zaangażowana przez firmę lub agencję zewnętrzną lub zatrudniona we własnym zakresie. Edytor zdjęć może mieć wiele profesjonalnych tytułów, w tym między innymi edytor zdjęć cyfrowych, projektant graficzny i dyrektor artystyczny.

Edytorzy zdjęć, podobnie jak fotografowie, zwykle specjalizują się w wyspecjalizowanych sektorach. Na przykład fotografia nieruchomości, fotografia redakcyjna i produktowa ma swój własny zestaw trendów i złożoności. Redaktorzy specjalizujący się w zdjęciach eCommerce wiedzą, jak wyróżnić rzeczy.

Podejmowanie edycji zdjęć produktowych

Nauka nowych umiejętności edycji zdjęć może być świetnym sposobem na zabicie czasu i poszerzenie wiedzy biznesowej, ale edytowanie zdjęć wymaga czasu, zwłaszcza jeśli specjalizujesz się w fotografii. Profesjonaliści z Path są gotowi do pomocy, jeśli potrzebujesz szybkich, ekonomicznych i wysokiej jakości usług edycji obrazu.